Michaił Bułhakow „Mistrz i Małgorzata”

mistrz-i-malgorzata-b-iext33694726„Mistrz i Małgorzata” to nie tylko najważniejsza powieść XX wieku, ale jedno z najbardziej tajemniczych dzieł światowej literatury, pełne zagadek, symboli, niedopowiedzeń.

Mogłoby się wydawać, że o arcydziele Bułhakowa powiedziano już wszystko. Po 50 latach od ukazania się książki Grzegorz Przebinda wraz z żoną Leokadią i synem Igorem udowadniają swym nowym tłumaczeniem, że to nieprawda. Odkrywają kolejne warstwy fascynującej historii, rozwiewają wątpliwości i polemizują z poprzednimi przekładami. Oferują nowy klucz do odczytania tej wielkiej księgi, przybliżając ją współczesnemu czytelnikowi. To prawdopodobnie pierwszy przypadek, gdy przypisy czyta się z równą fascynacją co tekst samej powieści.

/opis z lubimyczytac.pl/

Lolanta:

Nie czuję się na siłach, by pisać o tej książce, bo najwidoczniej jej nie zrozumiałam. Czytałam ją dwa lata temu, nie skończyłam. Teraz na rzecz PKK miałam powtórzyć, ale niestety zabrakło czasu. Cóż, może następnym razem .

Miss Attitude:

Wzięłam się uczciwie do lektury, ale niestety przytłoczyła mnie ta książka. Często mam tak z wielkimi powieściami, które powinnam znać i pokochać. Kolejny raz tak się nie stało, czytało mi się ja ciężko i w pewnym momencie w ogóle nie wiedziałam już o czym jest ta książka. Być może inni czytelnicy mogliby powiedzieć o niej coś więcej?

Reklamy

One comment on “Michaił Bułhakow „Mistrz i Małgorzata”

  1. Aleksa pisze:

    Cholera, jestem zdziwiona tym, że ta książka was przytłoczyła. Dla mnie to najlepsza powieść na świecie i w liceum długo nie mogłam dojść do siebie po jej przeczytaniu. Trzeba jednak przyznać, że aby się w niej zauroczyć niezbędna jest też miłość do symboliki, Moskwy i formy ‚powieść w powieści’ 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s